בעקבות אזרח מספר 0001 #

"העם היהודי הוא עם הנצח ולכן כל אשרר אנו יוצרים בארץ ישראל חייב להכיל בתוכו אלמנט הנצחיות" (חיים ויצמן)

רחובות והסביבה

מכון ויצמן – מרכז מבקרים (ללא עלות)

במרכז המבקרים על-שם לוינסון, אנו מוזמנים למסע בעקבות הסקרנות – אל העתיד. במהלך הביקור נתנסה בהפעלת תחנות אינטראקטיביות המאירות את עולמם המרתק של המדענים, המרחיבים את גבולות הידע האנושי, חושפים את סודות הטבע ומפענחים את צפונות היקום. בהמשך הביקור מוקרן במקום מיצג מולטימדיה מרהיב באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.

האזרח מספר 0001 # – ביקור בבית ויצמן (עלות סמלית)

ביתו של ד"ר חיים ויצמן, הנשיא הראשון של מדינת ישראל ומייסד מכון ויצמן למדע, מהווה פנינה ארכיטקטונית נדירה בנוף הארצישראלי. דרך הסיור בבית ובאמצעות החפצים המקוריים שנשתמרו בו, נכיר את החזון המדיני והמדעי של ד"ר ויצמן ופריטים מחייו האישיים. כמו כן, נסייר באחוזת הקבר של בני הזוג ויצמן ונזכה להצצה ברכב השרד הנשיאותי, פורד לינקולן, שקיבל ד"ר ויצמן כמתנה מהנרי פורד השני, המוצג לראווה בחזית הבית. הביקור כולל סרט קצר המתאר את פועלו של ויצמן בתנועה הציונית ואת פעילותו המדעית.

נשמח לשלב בתכנית על פי לוח הזמנים:

מרכז מורשת יהדות תימן:
מרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל כולל תצוגות קבע ופעילויות ייחודיות להפצה ושימור המורשת של יהדות תימן באמצעות אוספים ומוצגים נדירים, אותנטיים וייחודים. ניתן ללמוד את עולם הרוח העשיר של יהודי תימן באמצעות שולחן אינטראקטיבי ייחודי.
הפרדס של מינקוב:
בפאתי רחובות ליד מכון ויצמן, בין עצי הדר, נמצא אתר הפרדסנות ע”ש זלמן מינקוב, איש העלייה הראשונה שבשנת 1904 נטע את הפרדס הראשון ברחובות. פרדס מינקוב הוא אחד האתרים החשובים והמעניינים בתולדות ההתיישבות בארץ ומספר את סיפורה של משפחת מינקוב ואת סיפור מפעל הפרדסנות בארץ ישראל כולה.
מכון אילון:
צמוד לפארק המדע ברחובות, בגבעת הקיבוצים, נמצא מכון איילון המספר את אחד הפרקים המרתקים והמסתוריים בתולדות המאבק על הקמת מדינת ישראל. כאן, מתחת לאדמה וממש מתחת לאפם של הבריטים, הקימו מפעל לייצור כדורי 9 מ”מ עבור תמ”ת סטן שהיה הנשק האישי של לוחמי הפלמ”ח. המפעל נמצא בעומק של שמונה מטרים מתחת לאדמה וגודלו כמגרש טניס. המשימה הוטלה על חברי קבוצת צופים א’, ואליהם הצטרפו נוספים, סך הכל 45 צעירים וצעירות. המקום פעל בסודיות גמורה מ-1945 עד 1948, ובמהלך שנים אלו ייצרו למעלה מארבעה מיליון כדורי תחמושת. באתר: חיזיון אורקולי, הדרכה לכל סיור, חדר אוכל משוחזר, בית המשלחות ועוד.

לתכנית מלאה פנו אלינו מכאן – ונשמח להציע!

תגובות והמלצות

פעילויות נוספות