מסע ירושלמי – סיורים רגליים לתלמידים

סוג הפעילות:

אזור:

אנו שמחים להציע סיורים מרתקים בעיר לבני הנוער ותלמידים בנושאים מגוונים – בהתאם לתוכן ולנושא שתבחרו.

חשוב שתדעו: במרכז בגין מגוון אולמות להשכרה – החל מכתות לימוד ועד לאודיטוריום מפואר עם 300 מקומות. ניתן לשכור אותו למסיבת סוף שנה, טקס קבלת תעודות זהות ועוד . ניתן לשלב את הארוע עם מגוון הפעילויות החינוכיות של מרכז בגין

סיור תאטרלי מלווה בשחקנים

סיור חוויתי העובר בימין משה ומשכנות שאננים בו נפגוש  דמויות שונות שיחשפו בפנינו את סודות מנהיגותם של דוד בן גוריון ומנחם בגין.
נשב בשיעור עברית שמעביר דוד בן גוריון, ונוכל להצטרף לשורות האצ"ל בפיקודו של מנחם בגין.
ניחשף לדמויותיהם של המנהיגים הגדולים ולהשפעתם על העם היהודי במשך התקופות – לפני הקמתה של מדינת ישראל ולאחריה.

סיור כתב חידה

נצא לסיור מודרך עם כתב חידה חוויתי ובו חידות על פעולות המחתרות בתקופת המנדט הבריטי.
החידות ידרשו מהתלמידים לשתף פעולה ולחפש בעצמם את התשובות ברחבי אתרי הסיור ולגלות את סודות המחתרות. במהלך המשימה נעבור במשכנות שאננים, מלון המלך דוד ומתחם תחנת הרכבת.

בין חומות העיר, סיפורה של ירושלים מאז ועד היום"

סיור חוויתי המספר את סיפורה של ירושלים מימי הקמתה על ידי דוד המלך ועד ימינו אנו. נכיר את אוהבי ירושלים, חולמיה ולוחמיה ונבקר בנקודות המתארות את סיפורה של העיר.
מסלול הסיור: קבר דוד – תצפית, החומה הרחבה, בית כנסת החורבה, המנורה, כיכר בתי מחסה, והכותל.

סיור בעקבות שומרי העיר

סיור חוויתי המספר את סיפורם של זאב ז'בוטינסקי וחברו יוסף טרומפלדור בדרכם להקמת כח עברי מגן. במהלך הסיור נבקר בכותל המערבי, ניכנס לבית פלוגת הכותל ונצפה בסרטון אור קולי המספר את סיפורה של הפלוגה, ונסיים בקישלה שם נפגוש את מגיני העיר ירושלים.
מסלול הסיור: הכותל, מנורת המקדש, הרובע היהודי, תחנת המשטרה בקישלה.

סיור צדק חברתי

סיור ייחודי בעקבות הפנתרים השחורים מצ'רלי ביטון ועד מנחם בגין. בסיור זה נתמקד בפן האנושי והיומיומי של סוגיות חברתיות. נבחן תהליכים חברתיים, דרכים לפתרון בעיות כלכליות, עדתיות וחברתיות בנות זמננו. בסיור בעבור במשכנות שאננים, ימין משה, ממילא ומוסררה.

סיור מנהיגותו של בגין

סיור היוצא בעקבות נקודות ציון חשובות בחייו של ראש הממשלה השישי מנחם בגין, בהן קיבל החלטות היסטוריות מורכבות ונבחן את הערכים שהובילו לכדי בחירות אלו דרך דירת המסתור של בגין, בניין הכנסת הישנה, מרפסת האריות ובית ראש הממשלה.

סיור ממחתרת לעצמאות

בסיור זה נחווה את סיפורן של 3 המחתרות במאבק הציוני העיקש להקמת המדינה. נספר את סיפורה של תנועת המרי העברי – שיתוף הפעולה הנדיר של ההגנה, האצ"ל והלח"י למען המאבק בשלטון הבריטי. נעבור דרך נקודות ציון היסטוריות של מאבק המחתרות, מלון המלך דוד, מתחם תחנת הרכבת. ניתן לשלב כניסה למוזיאון אסירי המחתרות.

סיור גבורת לוחמי ירושלים בתש"ח

בסיור זה נתחקה אחר דרכם של לוחמי צה"ל במלחמתם העיקשת סביב קן התפר הירושלמי בימי מלחמת השחרור. נעבור בנקודות משמעותיות בעיר העתיקה ובמוזיאונים ייחודים המתארים את התקופה המתוחה והדרמטית בתהוותה של מדינת ישראל. את הסיור נסיים ברחבת הכותל.

לתכניות טיול מותאמות גיל ונושא אנו לשירותכם כאן!

תגובות והמלצות