נופש בצל תמרים – קיבוץ יהל

2 לילות – שלושה ימי פעילות
חבילה הכוללת הנחה של עד 4000 ש"ח לקבוצה במסגרת טעמי מדבר בערבה

תיירות יהל פותחים בפניכם את שערי הערבה הדרומית בחבילות אירוח המשלבות חס אישי וחם, חיבור לטבע, לאנשים ולנופי המדבר והכרות עם אתרי תיירות בערבה.

ביום הראשון

14:00 "אקו-כיף"– סיור אקולוגי בקיבוץ לוטן. הכרת קהילה החיה בהרמוניה עם המדבר, האם הפסולת הוא באמת פסולת? איך מגדלים גינות ירוקות בלב המדבר ועוד מסודות של שמירת הטבע וצמצום תביעת הרגל האקולוגית שלנו במדבר ובחיים בכלל.
16:00 הגעה ליהל – קבלת פנים וכיבוד קל בלובי, התארגנות בחדרים ומנוחה קלה
19:00 ארוחת ערב
20:30 ערב משחקי חברה למבוגרים
– צחוק באוויר, פיצוחים וחוויה יחד

ביום השני

07:30 ארוחת בוקר
9:30 פארק תמנע
– סיור מרתק אל אחד מהפארקים היפים בעולם. סיור מודרך הכולל הכרות עם תופעות גיאולוגיות, כריית הנחושת הקדומה בעולם, מיצג ומילוי בקבוקי חול.
11:30 פארק הצפרות בכניסה לאילת- במהלך סיורינו בפארק, נסייר בשביליו, נחסה במסתורים שליד האגם, ונהנה מפנינת טבע הממוקמת בסמיכות מפליאה לעיר. הסיור יכלול תצפיות והכרות מקרוב עם ציפורים נודדות ומקומיות, הסבר על הנדידה, ועל תפקידה של אילת כחוד החנית של ציר הנדידה כ "תחנת התדלוק" הדרומית ביותר שדרכה גם עוברות הכי הרבה ציפורים במסלול הנדידה בין אפריקה לאירופה. כמו כן נשמע על שיטות המחקר והטיבוע ונערוך תצפית בפארק.
13:00 ארוחת צהרים עצמאית באילת וזמן חופשי
17:00 חזרה ליהל – מנוחה קלה
19:00 ארוחת ערב
הרצאה על כוס קפה על החיים בקיבוץ, בחירות בחיים ואמונה בדרך

ביום השלישי

7:30 ארוחת בוקר
8:30 חקלאות של שלום
– על החקלאות בלב המדבר, ציונות אמיתית וחלומות מתגשמים להפרחת השממה. הסיור משלב כניסה למטעי התמרים, נסיעה לאורך הגבול עם ירדן והכרות עם חקלאות של שלום ויחסי השכנות עם הירדנים ממול ועוד סיפורי מקום מרתקים.
11:00 נאות סמדר- אומנות וטעימות יין ושיכר באמצע המדבר
"אין סיכוי שתגדלו פה משהו… חבל על הזמן" – כך הסתיים יעוץ חקלאי אי שם בסוף שנות ה 80.

סיור ומפגש מרתק הכולל ביקור בבית האומנויות: בחצרות המבנה, בתערוכה, בגלריה ובתצפית, והליכה קצרה בנוף הכפרי דרך גן הירק האורגני ודיר העזים עד היקב,  כולל טעימת יין.
הסיור מלווה ע"י מדריך מאנשי המקום, אשר ישתף אתכם בסיפורה של הקהילה המיוחדת שחיה כאן וישלב נושאים נוספים כמו חקלאות אורגנית, שימוש במים מושבים, בנייה מדברית ואקולוגית, הכנת יין ועוד…  משך הסיור כשעה וחצי.

13:00 פרידה מהערבה ויציאה צפונה…

מסקרן? נשמח לבנות עבורכם תכנית מדוייקת על פי מיקום היציאה שלכם לכיוון והתקציב שלכם…

תגובות והמלצות