סדנאות לתלמידים בירושלים – תיכונים

סוג הפעילות:

אזור:

מגוון סדנאות ממרכז מורשת בגין מתבצעות במרכז עצמו וברחבי העיר, בהתאם לרוח קבוצה ונושא הסדנה.

חשוב שתדעו: במרכז בגין מגוון אולמות להשכרה – החל מכתות לימוד ועד לאודיטוריום מפואר עם 300 מקומות. ניתן לשכור אותו למסיבת סוף שנה, טקס קבלת תעודות זהות ועוד . ניתן לשלב את הארוע עם מגוון הפעילויות החינוכיות של מרכז בגין

סדנת מנהיגות לבני נוער

בסדנא זו לומדים המשתתפים כיצד צומחת מנהיגות, אילו הגדרות שונות יש למנהיגות ומהו סוד כוחם של המנהיגים בהנעת המונהגים לפעולה. המשך בוחנים המשתתפים את הקשר בין מנהיגות לערכים, דנים בתפקידם של ערכים בעת קבלת החלטות מנהיגותיות ובונים ציר ערכים אישי שינחה אותם בפעולותיהם ויסייע להם  בקבלת החלטות לעתיד.

סדנת זהות ואזרחות

בסדנא זו נברר את מרכיבי הזהות האישית שלנו ואת משמעותה. ננסה לאפיין מהי הזהות הישראלית, וניווכח עד כמה היא מגוונת. נבין כיצד קבלת תעודת הזהות מסמלת שלב חדש בשותפות שלנו בחברה, ונלמד על החשיבות בגילוי אכפתיות ומעורבות חברתית אשר יוביל לבניית חברה ישראלית טובה יותר.

בנוסף, נבחן את משקלן של החובות והזכויות האזרחיות, ולסיום ננסח לעצמנו תעודת זהות אישית עם הערכים והחזון האזרחי של כל אחד ואחת מאיתנו.

דרך השלום

משחק תסריטים אינטראקטיבי במהלכו נכנסים התלמידים לנעליהם של ייועצי ראש הממשלה ותפקידם לייעץ עבורו כיצד לפעול בנושא מדיניות החוץ ביחס לתהליך השלום עם מצרים.

כנסת צעירה

תכנית העשרה חווייתית בנושא דמוקרטיה פרלמנטרית לתלמידי חטיבות הביניים.
ביום זה התלמידים משתתפים בפעילות הדמיה חווייתית של תהליך החקיקה ומבקרים במוזיאון בגין. את הפעילות מעביר צוות מדריכי מרכז בגין באולם המדמה את מליאת הכנסת. התלמידים מתנסים בעצמם בהעברת חוק חדש ולומדים על תפקידה המשמעותי של הכנסת כיסוד המשטר הדמוקרטי בישראל.

ניתן לבנות תכניות וסדנאות המתאמות במדויק לנושאים שונים בהםדנים בבית הספר. פנו אלינו כאן ונשמח לבנות עבורכם את הסדנה המתאימה.

תגובות והמלצות